جا مایع چشمی

رعایت بهداشت و شستشوی دست ها از دیرباز و در تمامی تمدن ها رایج بوده است. رعایت بهداشت تا حدی اهمیت دارد که امروزه بسیاری از خانواده ها آموزش شستشوی مکرر دست با آب و صابون را از همان دوران کودکی به کودکان خود آموزش می دهند. صابون از زمان های بسیار دور و درازی جهت شستشوی با کیفیت دست مورد استفاده قرار گرفته است و استفاده از آن همچنان ادامه دارد. امروزه صابون های گوناگونی تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

از صابون های جامد در مکان های عمومی به دلیل عدم رعایت بهداشت و انتقال بیماری های پوستی و غیرپوستی، دیگر استفاده نشده و صابون های مایع جایگزین آن شده اند. برای استفاده از صابون مایع باید ابتدا آن را در داخل ظرفی ریخت و سپس از آن استفاده کرد. امروزه جا مایع های بسیار متنوعی ساخته شده و روانه بازار می شود. یکی از بهترین و بهداشتی ترین جا صابونی ها، جا مایع چشمی می باشد.

نحوه کار کردن جا مایع چشمی

ظاهر مایع ریز اتوماتیک بسیار شبیه جا مایع های معمولی می باشد تنها تفاوت آن استفاده از لنزهای هوشمند بر روی این دستگاه می باشد. سنسورهای حساس به حرکت در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. در مایع ریز چشمی نیز از این سنسور‌ها استفاده شده است. زمانی که می خواهیم دستان خود را با آب و مایع شستشو دهیم دست خود را با فاصله زیر چشمی صابون ریز اتوماتیک می گیریم. سنسورهای حرکتی دستگاه حضور دست را حس کرده و اقدام به ریزش مایع دستشویی می کند.

این دستگاه به دلیل استفاده از سنسور جهت کار کردن به برق و یا باتری نیاز دارد. استفاده در مایع ریزهای پدالی در سرویس های بهداشتی می تواند باعث انتقال بیماری هایی شود. زیرا افراد جهت ریختن مایع روی دستشان ابتدا پدال را فشار می دهند و این پدال می تواند باعث انتقال ویروس و یا سایر میکروب ها باشد. مخصوصاً در سرویس بهداشتی های مکان های عمومی باید از مایع ریز چشمی استفاده کرد.

زیرا روزانه افراد بسیاری جهت شستشوی دست از مایع ریز استفاده می کنند. و دستشان به پدال دستگاه برخورد کرده و می تواند عامل انتقال بسیاری از بیماری ها از جمله ویروس کرونا باشد. در صورتیکه با قرار دادن صابون ریز اتوماتیک در مکان های عمومی افراد می توانند بدون نیاز به تماس دست با جا مایع، صابون را روی دستانشان ریخته و دستان خود را بشویند.

کاربرد های جا مایع چشمی

جا مایع هوشمند با کارایی فوق العاده بالای خود به سرعت در حال جایگزین شدن جا مایع های پدالی هستند. زیرا به دلیل عدم تماس دست با مایع ریز هنگام استفاده از آن باعث شده است نکات بهداشتی کاملاً در سرویس های بهداشتی رعایت شود.

ضرورت استفاده از مایع ریز اتوماتیک در مکان های عمومی بیشتر به چشم می خورد. مثلاً در بیمارستان ها کادر درمان دائماً در خطر ابتلا به بیماری های پوستی و عفونی و ویروسی از جمله کرونا می باشند. استفاده از این مدل مایع ریز می تواند ابتلا به انواع بیماری های واگیر را کاهش دهد. و کادر درمان هنگام‌ شستشوی دستان خود بدون تماس دست آلوده خود با صابون ریز، دست خود را زیر دستگاه گرفته و سنسور بعد از تشخیص دست مایع را روی دست ها می ریزد.

علاوه بر بیمارستان مایع ریز اتوماتیک را می توان در ادارات نیز استفاده کرد. زیرا ادارات نیز از جمله مکان های عمومی بوده و افراد زیادی به ادارات مراجعه می کنند. و در این اماکن باید بهداشت در بهترین نوع خود رعایت شود و یکی از ملزومات رعایت کامل بهداشت استفاده از جا مایع هوشمند می باشد.

انواع جا مایع چشمی

مایع ریز چشمی در مدل های بسیار متنوعی ساخته شده و روانه بازار می شوند. عواملی که باعث تنوع در ساخت آن می شود برقی بودن آن و یا استفاده از باتری جهت کار کردن دستگاه می باشد. که هر کدام در مکان های خاصی کاربرد دارد.

جا مایع ها را بر اساس حجم مخزن آنها نیز می توان دسته بندی کرد. برای مکان های بزرگ و پر استفاده از مخزن بزرگتری می توان استفاده کرد و برای مصارف خانگی می توان از مدل های کوچکتر بهره برد. از مدل خانگی صابون ریز هوشمند حتی می توان به عنوان جا مایع ظرفشویی نیز استفاده کرد. زیرا سنسورهای این دستگاه به حرکت حساس بوده و با گرفتن اسکاج زیر آن اقدام به ریختن مایع ظرفشویی بدون تماس دست می کند.

مدل دیگری از این دستگاه مایع ریز دوکاره می باشد. که هم قابلیت پاشیدن الکل و هم ریختن مایع دستشویی روی دست دارد. و در مکان هایی کاربرد دارد که استفاده از دستگاه دستگاه ضد عفونی کننده دست نیز ضروری می باشد. با شیوع ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی نقش مهمی در جلوگیری از ابتلای افراد ایفا می کند. جهت در امان ماندن از این ویروس از دستگاه ضد عفونی کننده دست در بسیاری از اماکن عمومی و خصوصی استفاده می شود. در مکان های حساسی مثل بیمارستان ها و آزمایشگاه ها و … هم نیاز به شستشوی دست می باشد و هم باید مکرر دست ها را ضد عفونی کرد. در این اماکن استفاده از جا مایع چشمی دوکاره بسیار به صرفه تر خواهد بود.

مطالعه کنید : دستگاه ضد عفونی کننده دست اتوماتیک

مدل های جا مایع اتوماتیک

مایع ریزهای هوشمند را از لحاظ نحوه استفاده نیز می توان در دو گروه کلی دسته بندی کرد:

دیواری

رومیزی

مدل رومیزی بیشتر در منازل، مغازه ها و مکان های خصوصی و کم جمعیت کاربرد دارد. این مدل معمولاً دارای مخزن کوچکتری می باشد. حجم مخزن این مدل معمولاً از ۲۰۰ میلی لیتر به بالا می باشد.

برای مکان های عمومی و پر استفاده معمولاً از مدل دیواری این دستگاه که در اصطلاح مدل نصبی نیز نامیده می شود، استفاده می کنند. این مدل دارای مخزن بزرگتری نسبت به مدل رومیزی می باشد و حجم مخزن آن معمولاً  ۵۰۰ میلی لیتر به بالا می باشد. این مدل نیز هم با برق کار کرده و هم مدل باتری دار آن نیز وجود دارد. جهت استفاده از آن با استفاده از پیچ بسیار راحت می توان آن را در مکان مورد نظر نصب کرده و از آن استفاده کرد.

قیمت جا مایع چشمی

جا مایع چشمی در مدل های بسیار متنوعی تولید می شود و عوامل بسیار زیادی بر قیمت آن تاثیر می گذارد. یکی از این عوامل وارداتی بودن و یا تولید داخل کشور بودن آن می باشد. طبیعتاً مایع ریز تولید داخلی قیمت کمتری نسبت به مدل خارجی آن با همان ویژگی ها دارد.

جنس بدنه دستگاه نیز بسیار مهم می باشد.  جنس دستگاه معمولاً در چهار گروه قرار می گیرد: فلزی، پلاستیکی ، شیشه ای و استیل

هر کدام از این انواع قیمت متفاوتی نسبت به گروه دیگر داشته و ویژگی هایش نیز متفاوت است. مثلاً بدنه استیل قیمت بالاتری نسبت به بقیه مدل ها داشته و بسیار بادوام است. و بهتر است در مکان های شلوغ و پر رفت آمد جهت ماندگاری بالا از بدنه استیل استفاده شود. از طرف دیگر مدل شیشه ای بسیار زیبا و جذاب بوده و می توان میزان مایع داخل مخزن را مشاهده کرد. و دارای قیمت مناسبی می باشد. مدل پلاستیکی نیز ارزانتر از همه بوده و برای کسانی که بودجه کمی برای خرید دارند، و نیز مکان های کوچک و کم مصرف مناسب است.

علاوه بر جنس، سنسور دستگاه نیز بسیار مهم بوده و هنگام خرید حتماً باید به آن توجه شود. مدل نصبی و یا همان دیواری قیمت بالاتری نسبت به مدل رومیزی دارد. زیرا هم ساخت آن متفاوت بوده و هم مخزن آنها نسبت به مدل رومیزی بزرگتر می باشد. شرکت وین طب با ارائه محصولات با بهترین کیفیت و قیمت مناسب نسبت به سایر شرکت های ایرانی، توانسته اعتماد و رضایت مشتریان را جلب کند. جهت گرفتن مشاوره و راهنمایی هنگام‌ انتخاب و خرید صابون ریز اتوماتیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هیچ محصولی یافت نشد.